Zdrowe gotowe produkty do kupienia – Żabka I

Żabka to jeden z tych sklepów, których jest bardzo dużo, ale nie zawsze wiemy, co mamy tam kupić, aby było zdrowe. Po raz kolejny przychodzę Ci z pomocą – prezentując zdrowe produkty z tego właśnie sklepu, które możesz wpleść w swoją dietę jako jeden (z gotowych już) posiłków lub też w biegu, gdy zapomniałeś/aś II śniadania – kupić bez wyrzutów sumienia. W tej części dowiesz się, jakie można kupić gotowe produkty na śniadanie oraz II śniadanie/ podwieczorek, w kolejnej – zdrowy obiad!

 

Napoje

Najczęściej wybieramy “co bądź” zupełnie nie sprawdzając składu. A to duży błąd! Soki 100% tłoczone na zimno to bowiem prawdziwe bogactwo witamin i składników mineralnych. Ponadto pyszny i zdrowy napój z herbatą macha, czy woda kokosowa zamiast kawy – to zawsze idealne rozwiązania!

 

Owsianki i coś do kanapki, czyli zjedz zdrowe śniadanie w biegu

Owsianek na półkach sklepowych jest całkiem sporo, ale niestety najczęściej nie zachwycają składem, gdyż są z dodatkiem cukru. Tu miłe zaskoczenie! Nie tylko bez cukru, ale i z liofilizowanymi owocami, a więc i z pełnią zdrowia. Muszę szczerze powiedzieć, że mnie bardziej zasmakowała wersja One Day More, gdyż z składzie miała suszone figi i daktyle, zbiór różnych płatków, pestki dyni, nasiona chia i liofilizowane jeżyny oraz czarne porzeczki. Inna Bajka proponuje zaś coś zamiast kawy (morwa biała, kakao kruszone, nasiona konopi, siemię lniane, kawa mielona).

 

Drugą propozycją jest “coś” do kanapki. I choć sama czasem kupuję gotowe kanapki z Żabki na żytnim pieczywie, nie zawsze zachęcają one składem (tu trzeba po prostu wybrać najlepszą i najzdrowszą opcję). Niemniej znalazłam bardzo fajne rozwiązania “do pieczywa”, więc polędwiczki oraz rybną pastę. W Żabce znaleźć można także pasty warzywne Wawrzyniec – więc smacznie i zdrowo 🙂

 

Batoniki i przekąski

I tu niestety najczęściej popełniamy “skuchę” nie czytając składu produktu, a sugerując się tylko wierzchnią stroną, która zachęca nas tym, że jest to fit i eco! No nie zawsze tak jest! Z tych zdrowszych wersji jak zawsze polecam Dobrą Kalorię, ale prym wiodą również batony Chodakowskiej i Ledwandowskiej (niestety cena!) – ja zakochałam się na zabój w białych od Chody! Poza tym “na drogę” możesz znaleźć także chipsy z warzyw i owoców oraz Day Up (w tym z wersją śniadaniową jaglanki). Takie II śniadanie, czy podwieczorek, to ja rozumiem!

 

42867

Komentarze: 4

    Marzena Kasprzak – autorka

    I bardzo dobrze! Zwiększa się nasza świadomość, co zauważają producenci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *