„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby” – czyli Marzena w poszukiwaniu ideału

Każda mała i trochę bardziej dorosła dziewczynka ma swój ideał mężczyzny. Moi znajomi twierdzą, że niezwykle trudno sprostać temu, który kiedyś urodził się w mojej głowie i który ewoluował przez lata. Sympatyczny, miły, romantyczny, ale i stanowczy, konsekwentny, z czarującym uśmiechem, brunet lub blondyn – wyobrażenie tego jedynego, niepowtarzalnego, cudownego – oj tak, potrafimy czasem przesadzić i tak bardzo podkoloryzować rzeczywistość, że trudno jej sprostać. Na potwierdzenie moich słów kilka historii z życia wziętych. Jaki powinien być ten ideał? Sami przeczytajcie!

Historia 1

Kobieta X, która smutki topi w słodyczach. Życie wydaje jej się tak trudne, a przecież „czekolada nie pyta, czekolada rozumie”. Zajada się nią wieczorami, całe dnie spędza w pracy. Brak czasu na aktywność fizyczną (a przynajmniej ona ma taką wymówkę), niechęć „bo przecież się spocę”, „no jak ja mam iść na siłownię, skoro tam sami już umięśnieni i szczupli ludzie”. Idzie sylwester – ona ma plan!

Historia 2

Mężczyzna Y – w głowie ma tylko to, by wyglądać jak jego koledzy. A więc ćwiczy każdego dnia po kilka godzin, trzyma dietę (wg niego i umięśnionego trenera idealną, bo z bardzo dużą ilością białka). Po treningu zawsze pije dodatkową odżywkę białkową – „przecież wszyscy tak robią!”. Nie do końca mu po drodze ze stwierdzeniem, że „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, bo przecież chce, aby dziewczyny dokoła zauważyły trud, jaki włożył w budowanie sylwetki i podziwiały jego muskulaturę. Ma więc plan!

Historia 3

Kobieta Z – nastolatka, która już tak bardzo chce być dorosła – wtedy przecież życie zależy od Ciebie, możesz robić to, co chcesz. Wie, że nadchodzą święta – czas radości, prezentów, ale i czas… jedzenia. A ona kupiła na Sylwestra wymarzoną sukienkę, do której nijak nie może przybrać ani kilograma, bo będzie źle w niej wyglądała. Ale przecież pomiędzy okresem świątecznym, a Sylwestrem jest kilka dni – da się je przeżyć tylko na wodzie… Ma plan!

Wbrew pozorom (pewnie się już spodziewacie), nie są to historie o mnie i moim „ideale” (wiem, chcielibyście, ale to dopiero w ostatnim akapicie 🙂 Co je łączy? Plan! Dążenie do ideału – źle pojmowanego, nierealnego. Łączy ich to, że wszyscy chcą, by ich zamierzony cel (utrata kilogramów, wzrost masy mięśniowej) został osiągnięty już, natychmiast, bez czekania, bez wysiłku. A przecież skoro nie dbaliśmy o siebie przez dłuższy czas, nie liczmy, że istnieje dieta cud, która spowoduje, że stracimy w krótkim czasie wszystko co zbędne i będziemy mieć figurę modelki. Jeśli długi czas „magazynowaliśmy” w sobie i odkładaliśmy konsekwencje naszego stylu życia, nie chciejmy, by zmienił się jak za pomocą czarodziejskiej różdżki… A tak często jest pod koniec roku – telefon między świętami, a Nowym Rokiem – muszę schudnąć szybko, na już – bo zabawa, bo kreacja, bo… Milion wymówek, a tylko jedna odpowiedź – tak się nie da! Nie ma diety cud, nie ma ideału w minutę – na wszystko trzeba zapracować, wykształcić. Tylko racjonalną dietą i pojęciem aktywności fizycznej możliwe jest osiągnięcie sukcesu. Na nic – głodówki, faszerowanie się chemicznym białkiem, kupowanie tony suplementów, czy tabletek przyśpieszających metabolizm. Chcesz iść na skróty i konsekwencje Twoich poczynań leczyć latami?

Na koniec trochę optymizmu i tego, na co wszyscy czekacie – mój IDEAŁ… idealny pacjent 🙂

  • Zmotywowany do działania
  • Pragnący zmiany
  • Przygotowany na ciężką pracę i jeszcze lepszą zapłatę w postaci efektów
  • Chcący zmienić styl życia na zawsze, a nie na chwilę
  • Będący w prawdzie sam ze sobą
  • Kochający siebie, takim jakim jest, ale pracujący nad tym, by było jeszcze lepiej
  • Mający świadomość konsekwencji swoich czynów, jak choćby odstępstwo od diety
  • Dopytujący, szukający najlepszej dla siebie opcji
  • Przestrzegający planu żywieniowego ustalonego wspólnie
  • Czytający etykiety <3

Daleko Ci do ideału – zapraszam! Popracujemy nad tym razem 🙂

957

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *